ROZMOWA NA 96 FM:

Sapa o fermie w Ochli: jestem za mieszkańcami

– Sprawa troszeczkę za daleko zaszła i to są już medycznie powikłania po oddzielnym funkcjonowaniu gminy i miasta Zielona Góra. Nie jestem zwolennikiem, żeby w środowiskach miejskich, osiedlach istniały tego typu gospodarstwa rolne – mówił w Rozmowie na 96 FM radny Robert Sapa.

Chodzi o sprzeciw mieszkańców Ochli, którzy nie chcą, aby w ich sąsiedztwie powstała kurza ferma. Obawiają się zanieczyszczenia powietrza i przykrego zapachu. Robert Sapa, przewodniczący klubu radnych PO przywołał w Rozmowie na 96 FM przykład Niedoradza.

Tam nie ma czym oddychać. Z punktu widzenia czystego powietrza, ochrony środowiska rozumiem mieszkańców. Nie wiem, na ile problem można rozwiązać.Robert Sapa

Przy tej okazji przedstawiciel Platformy Obywatelskiej, podobnie jak inni radni z jego klubu, tradycyjnie przypomniał, że tego typu problemy rozwiązałby plan zagospodarowania przestrzennego.

Nie jestem w środku konfliktu. Rozumiem strony, mieszkańców i tych, którzy chcą mieć biznes. Nie wiem, czy miasto nie znajdzie jakiegoś salomonowego rozwiązania. Trzeba problem rozwiązać, ja jestem za mieszkańcami.Robert Sapa

Dziś, tj. w czwartek o 15:00 specjalną konferencję w tej sprawie zwołał prezydent Janusz Kubicki. Poniżej cały program Tomasza Misiaka i rozmowa z Robertem Sapą.

Rozmowa na 96 FM 26-10

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: