ROZMOWA NA 96 FM:

Są sprytne ławki, niebawem nowe kosze na śmieci

Jedni siadali z ciekawości, inni od razu zaczęli korzystać ze zdobyczy technologii – sprytne ławki z bezprzewodowym internetem i możliwością podładowania smartfonów spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

To projekt, który znalazł uznanie zielonogórzan w Budżecie Obywatelskim. Jedna ławka stanęła przy ratuszu, kolejna przy Al. Niepodległości blisko siedziby Akademickiego Radia Index, a trzecia na Placu Bohaterów. – Jak najwięcej nowatorskich pomysłów – przyznaje z entuzjazmem Paweł Wysocki radny klubu Zielona Razem, który był gościem Rozmowy na 96 FM.

Chyba nie widziałem żadnego negatywnego komentarza w tej sprawie, może poza tym, że niebawem będą niszczone. Jak najbardziej takich nowatorskich pomysłów jak najwięcej. Zmienia to nasze miasto, sprawia to, że codzienny spacer przybliża nam miłość do tego miasta.Paweł Wysocki

To nie koniec zmian na deptaku. Kolejnym etapem będzie wymiana koszy na śmieci. Wyeksponowane zostaną motywy winiarskie.

Merytorycznie pracuję w ZGKiM-ie nad tym projektem. Początkowo zakładaliśmy oklejenie starych koszy. Okazało się, że to nie wychodzi i ładniej będzie, jeżeli kupimy nowe kosze z motywami winiarskimi. O 150 wzrośnie ilość śmietników w mieście.Paweł Wysocki

Rozmowa na 96 FM do wysłuchania poniżej. W programie również dyskusja na temat budowy wieży widokowej na Wzgórzach Piastowskich, a także o nowym parku „Zielony Przystanek”.

Rozmowa na 96 FM 31-07

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: