ROZMOWA NA 96 FM:

Są nowości i stałe punkty programu. Rusza Lato Muz Wszelakich

To już 16. edycja Lata Muz Wszelakich, organizowana przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Dwa wakacyjne miesiące będą wypełnione imprezami muzycznymi, spotkaniami z artystami oraz propozycjami kulturalno-rozrywkowymi dla ludzi w różnym wieku.

Inspiracje pochodzą również z innych imprez kulturalnych w Polsce. Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Rozmowie na 96 FM wspominała początki LMW.

Pani Wanda Rutkowska, moja poprzedniczka poprosiła mnie, żebym przyjechała w sobotę do pracy.  Rozłożyłyśmy na podłodze duże arkusze papieru, wzięłyśmy kolorowe flamastry i układałyśmy szkic, program, mając do dyspozycji różne działania teatralne, muzyczne, dla dzieci i starszych. Z tego wyszedł pierwszy zarys Lata Muz Wszelakich. Potem to już się toczyło. Potem się okazało, że różne organizacje w Zielonej Górze zaczęły pytać, w jaki sposób się w to włączyć, co można zrobić razem.Agata Miedzińska, dyrektor ZOK

Dzisiaj lista współorganizatorów i współrealizatorów Lata Muz Wszelakich jest duża. W kalendarzu są stałe i sprawdzone wydarzenia. Takim jest cykl spacerów po Zielonej Górze w ramach „Nie nudzę się latem”. Pierwszy już 3 lipca, który ukaże Zieloną Górę oczami inżyniera-budowlańca.

Mieszkamy w Zielonej Górze wiele lat, pracujemy tu, ale tak naprawdę niewiele o niej wiemy. Ciągle gdzieś biegniemy, trudno nam się zatrzymać i zastanowić. Ten cykl pokazuje w różnych tematach Zieloną Górę, przybliża ją nam i gościom, którzy do nas w czasie lata przyjeżdżają.Agata Miedzińska, dyrektor ZOK

Nie brakuje także nowości. Jak choćby warsztaty DJ-skie czy zlot fanów kabaretu Potem. Więcej TUTAJ, gdzie znajdziecie cały program Lata Muz Wszelakich.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: