ROZMOWA NA 96 FM:

Czy rzeczywiście radni są niekompetentni, czy też leniwi?

Głośnym echem odbiły się słowa Bożeny Ronowicz, która na antenie Radia Zielona Góra w Dniu Kobiet, skrytykowała miejskich radnych, jakoby są oni „niekompetentni, ciamajdy, nierzetelni i leniwi”.

Mirosław Bukiewicz gość Tomasza Misiaka w audycji Rozmowa na 96 FM był zszokowany wypowiedzią Bożeny Ronowicz i dopytywał, w jakim dniu zostały wypowiedziane te słowa, po czym stwierdził – No to dlatego wybaczamy, ponieważ był to Dzień Kobiet, może miała słabszy dzień – mówił radny Bukiewicz.

Zarzuty dotyczące męskiej części Rady Miasta polegały również na tym,  że kobiety są gorzej traktowane, niekiedy nie brane pod uwagę i krytykowane, a rada rządzi męską ręką. A obecnie zasiadają w niej trzy kobiety: Bożena Ronowicz, Eleonora Szymkowiak oraz Grażyna Jaskólska.

– Ja mogę tylko powiedzieć, że miała słabszy dzień, ja nie będę kobiety tutaj, jak gdyby stawiał pod pręgieżem publicznym. Po prostu jeżeli tak powiedziała, to może miała jakiś powód, może czuła się czymś urażona, ale to nie jest sposób, żeby pozostałych radnych w jakiś sposób dyskryminować, czy mieć swoje zdanie, takie na ten temat – tak odniósł się do słów Bożeny Ronowicz Mirosław Bukiewicz.

Radny jest przekonany również, że płeć nie ma wpływu na to, kto wybierany jest do Rady Miasta. Wszystko zależy od kilku innych czynników, które dla mieszkańców są zapewne ważniejsze.

– Generalnie ja bardzo szanuję kobiety i uważam, że one same osiągną swoje cele, jeżeli są wystarczająco wytrwałe, a są. Myślę, że niepotrzebne są parytety. W ostatecznym rozrachunku to wyborcy, w przypadku Zielonej Góry, decydują o tym, jakie osoby będą zasiadały w radzie. Czy to jest kobieta, czy mężczyzna – myślę, że dla wyborców nie ma to znaczenia. Raczej liczą się osiągnięcia, znajomość, znajomość tematów miejskich, popularność, coś takiego – stwierdził radny z Platformy Obywatelskiej.

To nie jedyny temat, w którym pojawia się Bożena Ronowicz, ponieważ do społeczeństwa dotarła informacja, że była prezydent Zielonej Góry, została nowym dyrektorem lubuskiego KRUS, czyli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Zapis całej rozmowy znajdziecie poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: