ROZMOWA NA 96 FM:

Rodzina zastępcza to nie adopcja

Jak wyglądają starania o bycie rodziną zastępczą? Jakie są rodzaje pieczy zastępczej i czy to wstęp do adopcji? Takie m.in. pytania padły w dzisiejszej Rozmowie na 96 FM.

Gościem Mateusza Kasperczyka była Agnieszka Nowakowska, kierownik do spraw pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zielonej Górze. W porannej rozmowie Radia Index mówiła m.in. o tym, jakie warunki trzeba spełnić, by zostać rodziną zastępcza.

Takie rodziny nie mogą być karane, jedno z małżonków musi mieć stały dochód. Badane są predyspozycje i możliwości pełnienia takiej funkcji. Można zostać rodziną zastępczą bez szkolenia. Takiego dużego, które trzeba przejść, jak chce się zostać rodziną zawodową. Trzeba przejść szkolenie, musimy sprawdzić przeszłość tej rodziny.

Nasz gość zaznaczył też, że rodzina zastępcza nie jest tym samym, co adopcja.

Najczęściej w rodzinach zastępczych – zawodowych, przebywają dzieci, które oczekują na adopcję. Rodzina zastępcza, jak sama nazwa wskazuje jest w zastępstwie za coś. Jest zastępstwem na to, żeby powrócić do rodziców, bo to jest główny cel. Jeżeli to się nie uda i rodzice stracą władzę rodzicielską, to nasze działania skupiają się na tym, żeby dzieci mogły pójść do adopcji.

Cały program zobaczycie na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: