ROZMOWA NA 96 FM:

Rewers: walczę o to, co uważam za ważne

Będziemy apelować do pana prezydenta, żeby sprawę jeszcze raz przemyślał – mówi Janusz Rewers, radny Koalicji Obywatelskiej, który domaga się remontu amfiteatru.

W Rozmowie na 96 FM artysta kabaretowy i radny dzielił się swoimi refleksjami dotyczącymi tego miejsca.

Moim zdaniem – a widziałem wiele amfiteatrów w Polsce, w większości przed i po remoncie – najlepiej, jakby zachował swój historyczny charakter amfiteatru i najlepiej, żeby go zadaszyć. Można to zrobić za jednym zamachem albo tak jak Świnoujście, które najpierw wybudowało widownię, a kilka lat później, gdy pojawiły się środki, dobudowało do tego dach.Janusz Rewers, radny Koalicji Obywatelskiej

Przypomnijmy, magistrat ogłosił konkurs architektoniczny na projekt hali widowiskowo-konferencyjnej, która miałaby stanąć w miejscu dzisiejszego amfiteatru. Przeciwnikiem tego pomysłu jest Janusz Rewers, który w Radiu Index mówił, że zabrano już półtora tysiąca podpisów w sprawie pozostawienia dotychczasowego charakteru tego miejsca.

Możemy odnosić się do bardzo podobnych jednostek kulturalnych, istniejących w Polsce, czyli Kadzielnia w Kielcach, Opole, Mrągowo. Widać, że te miejsca żyją i przyciągają turystów. Wtedy żyją restauracje i hotele. Ja, gdy organizowałem Kabareton większość pieniędzy, które wydawałem, zatrudniałem za nie firmy stąd. To jest promocja miasta i wiele innych rzeczy, których nie przeliczymy na pieniądze.Janusz Rewers, radny Koalicji Obywatelskiej

Rewers w ratuszu zasiada od roku. W Rozmowie na 96 FM podsumował swoją pracę w miejskiej radzie. Cała audycja na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: