ROZMOWA NA 96 FM:

Remontowy zawrót głowy. Jak poukładać klocki?

Remont ul. Bohaterów Westerplatte, tuż obok budowa Centrum Przesiadkowego, a jeszcze dalej budowa ul. Aglomeracyjnej – inwestycyjna lawina już niebawem w Zielonej Górze. Magistrat ma plan, jak ułożyć inwestycje, aby nie sparaliżować miasta.

 

O swoich pomysłach mówił w Akademickim Radiu Index Paweł Urbański. Naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich stwierdził, że ogromnym wyzwaniem pod względem technicznym będzie budowa ul. Aglomeracyjnej.

Mimo tego, że jest to całkowicie nowy fragment, może nie na całej długości, bo przypomnę, że wchodzi tu jeszcze ul. Dworcowa. Nowobudowany odcinek, jak i prace na ul. Dworcowej, przede wszystkim kolektor kanalizacji deszczowej, który będzie szedł o wiaduktu przy Sulechowskiej, głębokości wykopów ok. 9m pokazują skalę przedsięwzięcia. To jest taki teren, w którym od dziesiątek lat nic nie realizowano. Liczymy się z niespodziankami, których dzisiaj nie ma na mapach – przyznał w audycji Tomasza Misiaka Urbański.

Naczelnik liczy, że budowa Centrum Przesiadkowego rozpocznie się najwcześniej jesienią, czyli wtedy, kiedy już planowo powinien kończyć się remont Boh. Westerplatte. Ponadto Urbański liczy, że wykonawca Aglomeracyjnej uwzględni prośby magistratu, aby prace na ul. Dworcowej nie pokrywały się z remontem Boh. Westerplatte. Główna ulica miasta też ma być przejedna w trakcie remontu.

Przy ulicy Boh. Westerplatte mamy zrobione założenia i chcielibyśmy, żeby wykonawca, który przystąpi do przetargu i go wygra starał się realizować tymczasowe projekty organizacji ruchu według tych schematów, które założyliśmy. Myślę, że głównym założeniem jest puszczenie ruchu dwukierunkowego po jednej jezdni. To jest clou, żeby nie zamykać Westerplatte całkowicie, przy tej ulicy funkcjonują też obiekty handlowo-usługowe.

Więcej na ten temat do odsłuchania poniżej w całej audycji Rozmowa na 96 FM.

Rozmowa na 96 FM Paweł Urbański

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: