ROZMOWA NA 96 FM:

Remont kąpieliska w Ochli? Tak, ale za miejskie pieniądze

– Parkingi, garaż wielopoziomowy przy Palmiarni i kąpielisko w Ochli, te rzeczy chcielibyśmy zrobić w tej kadencji – mówi o inwestycjach w Zielonej Górze Filip Gryko.

Radny Zielonej Razem zaznaczył w Rozmowie na 96 FM, że inwestycja w Ochli będzie musiała zostać najprawdopodobniej wykonana w całości z budżetu miasta. Koszt to szacunkowo kilkanaście milionów złotych. – Praktycznie ruszamy od zera – mówił w Radiu Index Gryko. W planie są konsultacje z mieszkańcami, aby poznać ich oczekiwania.

Nie jesteśmy objęci Gminnym Programem Rewitalizacji, który dotyczył m.in. Doliny Gęśnika. W Ochli nie możemy pozyskać pieniędzy unijnych i musimy to zrobić całkowicie ze swoich środków, aczkolwiek szukamy z prezydentem jeszcze pewnych możliwości, poza rewitalizacją, na sfinansowanie tego remontu. Zobaczymy, jak to będzie.Filip Gryko, radny Zielonej Razem

Kolejną ważną inwestycją dla miasta jest powstanie parkingu wielopoziomowego. Miałby oprócz funkcji parkingowych, spełniać także funkcję rekreacyjną. O tę inwestycję przedstawiciele miasta także chcieliby zapytać mieszkańców.

Odeszliśmy od skateparku, bo znajduje się niedaleko w Parku Tysiąclecia. Bardziej myślimy o torze do nauki jazdy na rolkach i wrotkach. Myślimy też o innych atrakcjach i przy tym będziemy chcieli, żeby mieszkańcy troszkę pomogli nam w tym wyborze. Teraz jesteśmy na etapie projektowania bryły i rozwiązań technicznych. Województwa Konserwator Zabytków nie zgodziła się na budynek czterokondygnacyjny, będą trzy kondygnacje, czyli zmieści się w tej niecce i praktycznie nie będzie wystawał.Filip Gryko, radny Zielonej Razem

Obiekt ma nie zasłaniać Palmiarni. Przewodniczący klubu radnych Zielona Razem szacuje, że miałoby się tam znaleźć niespełna pół tysiąca miejsc parkingowych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: