HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Radosław Brodzik: “Partnerstwo Odry” szansą dla naszych regionów

Za nami siódmy szczyt „Partnerstwo Odry”. O tej polsko-niemieckiej inicjatywie rozmawialiśmy dziś z naszym gościem – Radosławem Brodzikiem.

Przedstawiciel Nowej Lewicy w województwie lubuskim i dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej Urzędu Marszałkowskiego był gościem „Rozmowy na 96 FM”. Ponad 15 lat temu powstało zrzeszenie regionów polskich i niemieckich. – Byliśmy wręcz na siebie skazani – mówił Brodzik.

One leżąc wokół Odry są regionami, które realizują politykę rozwojową. Ciężko jest funkcjonować nie patrząc na Brandenburgię. Odwrotnie jest podobnie. W 2021 roku Brandenburgia przyjęła strategię zrównoważonego rozwoju w oparciu o nasze dokumenty. 

Brodzika pytaliśmy o to, na czym dokładnie polega współpraca regionów polskich i niemieckich.

To są kwestie związane z transportem, działania lobbystyczne dążące do przywrócenia transportu kolejowego, koncepcja wybudowania ścieżek rowerowych. Trudno konkurować ze sobą w niewielkich odległościach.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o politycznej przyszłości Nowej Lewicy. Program “Rozmowa na 96 FM”: od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X