ROZMOWA NA 96 FM:

Przewodniczący rady miasta: zachowajmy spokój

 – Koronawirusa nie można lekceważyć, ale nie można też panikować – apelował na antenie Radia Index Piotr Barczak. Przewodniczący rady miasta był gościem Rozmowy na 96 FM.

W Zielonej Górze jest jedyny w regionie Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych i to tutaj trafił mieszkaniec Cybinki, który koronawirusem zaraził się w zachodnich Niemczech, gdzie brał udział w zabawie karnawałowej.

W Rozmowie na 96 FM Piotr Barczak przyznał, że służby od dłuższego czasu przygotowywały się na przypadek koronawirusa.

Ważne jest to, żeby zachować spokój, żeby mieć świadomość, jak postępować. Jednocześnie, żeby się nie zamykać, żebyśmy nie wytworzyli sytuacji, że ktoś kichnie i zostanie zlinczowany. Nie każde przeziębienie to koronawirus. Lekceważyć nie można, ale nie można też panikować.Piotr Barczak

Przypadek koronawirusa odnotowany na oddziale zakaźnym jest pierwszym w naszym kraju, choć Barczak uspokaja: – nie oznacza to, że zaraz cała Zielona Góra będzie chora.

Przewodniczący rady miasta podkreśla, że procedury w szpitalu zadziałały prawidłowo.

Na razie, jeżeli tak można powiedzieć, jestem zadowolony z tej sytuacji. Pamiętam, jaka była sytuacja pół roku temu z bakterią New Delhi. Wtedy wielokrotnie wskazywałem, że sytuacja była niedopuszczalna. Było wiele błędów. Teraz, ze względu na większą świadomość opinii publicznej, te procedury były wcześniej wdrożone. To, że mamy ten przypadek, to nie oznacza, że cała Zielona Góra czy województwo będą narażone. Nie możemy do tego dopuścić. Służby były na to przygotowane, my też w sensie prywatnym, pilnujmy podstawowych rzeczy, takich jak higiena osobista.Piotr Barczak

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi specjalną infolinię w sprawie koronawirusa. Podajemy numer telefonu: 800 190 590. Cała Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl i na Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: