ROZMOWA NA 96 FM:

Przedsiębiorco, ruszaj po kasę! Gdzie się zgłaszać po dofinansowanie?

– Najważniejszy jest pomysł – mówi Agnieszka Sułtanowska z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej i Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Koniec roku to dobry czas dla przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji pozarządowych, by rozejrzeć się za pieniędzmi, które wspomogą ich działalność.

Co dla tych, którzy są dopiero na początku drogi i na etapie pomysłu? Gdzie się udać i do których drzwi zapukać? Możliwości jest wiele, o czym przekonywał gość Rozmowy na 96 FM.

Warto się udać do Punktu Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. Tam będzie można uzyskać informację, gdzie i o co mogą się ubiegać przedsiębiorcy. Jest Agencja Rozwoju Regionalnego, gdzie także jest ta informacja. Jest również Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, gdzie organizacje pozarządowe mogą dowiedzieć się, gdzie i jak wnioskować. Możemy usiąść z przedstawicielem i spróbować znaleźć ofertę uszytą na miarę. Inna będzie potrzeba dla organizacji, która zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi. Inna będzie oferta dla organizacji ze wsi lub małych miasteczek, a inna będzie oferta dla mieszkańców, którzy chcą zmienić swoje otoczenie.Agnieszka Sułtanowska

Na pomoc w wypełnianiu wniosków konkursowych mogą liczyć organizacje pozarządowe. – Sugerujemy, na co warto zwrócić uwagę i w jaki sposób to rozliczać – przyznaje Agnieszka Sułtanowska. Najczęstszym błędem jest brak zapoznania się z dokumentacją konkursową.

Pojawiają się osoby, które mówią: pisaliśmy, ale nam się nie udało. Po czym otwieramy, a wniosek był albo nie na temat, albo skopiowano wniosek z ubiegłego roku, a dokumentacja konkursowa się zmieniła. W sumie najwięcej błędów wynika z kiepskiej i powierzchownej analizy potrzeb. Dlaczego chcemy działać, dla kogo? Niby oczywiste, ale jesteśmy w środku i brakuje nam spojrzenia z zewnątrz. Oceniający też to wytykają.Agnieszka Sułtanowska

Problemem jest również to, że w dokumentacji znajduje się zbyt dużo informacji. – Wielość powoduje trudności w identyfikacji, o co nam chodziło – dodaje Sułtanowska, z którą cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: