ROZMOWA NA 96 FM:UCZELNIA:WAŻNE

Prof. Mrugalski: Dorównujemy czołowym uczelniom w kraju

Działalność naukowa Uniwersytetu Zielonogórskiego oceniona bardzo wysoko. O tym już mówiliśmy w ubiegłym tygodniu. Dziś temat rozwinęliśmy w Rozmowie na 96 FM. Gościem był prof. Marcin Mrugalski, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą naszej uczelni.

Ostatnia ocena działalności naukowej Uniwersytetu Zielonogórskiego za lata 2017-21 daje pełnię praw akademickich we wszystkich, 23 dyscyplinach naukowych. – Wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówił w Radiu Index prof. Mrugalski.

Myśmy nie sądzili, że uzyskamy tak dobry wynik we wszystkich dyscyplinach. Mamy 13 kategorii B+ i 10 kategorii A. W poprzednim okresie mieliśmy 10 kategorii B i jedną A. Jeżeli możemy doktoryzować, habilitować, to możemy budować nasze kadry. To był nasz główny cel, który postawiliśmy sobie, przygotowując się do tego momentu.

Naukowiec naszej uczelni uważa, że Uniwersytet Zielonogórski puka do grona czołowych ośrodków akademickich w kraju.

Myśmy w poprzedniej ewaluacji mieli niskie wyniki i czuliśmy to, że dobrzy naukowcy niekoniecznie będą chcieli tutaj pracować, ale co mogliśmy zrobić? Mogliśmy tylko ciężko pracować. Ten wynik uzyskaliśmy i mamy nadzieję na zmianę tej sytuacji. W porównaniu z uczelniami z zachodniej Polski nasze wyniki są ponadprzeciętne. My dorównujemy powolutku najlepszym uczelniom w Polsce. To widać m.in. po liczbie prowadzonych projektów, grantów.

Więcej na ten temat w całej Rozmowie na 96 FM. Program do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00