LUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:

Prof. Młyńczyk: sejmik to nie konklawe

– To już nie jest samorząd, to jest wielka polityka w rozumieniu ogólnopolskim – mówi o sejmiku lubuskim prof. Łukasz Młyńczyk. Politolog komentował to, co działo się przez ostatnie dni w kontekście władzy w regionie.

Na początku tygodnia w Zielonej Górze pojawili się politycy znani z zasiadania w ławach poselskich. Prof. Młyńczyk zaznaczył, że nie jest to wyraz troski o region, tylko o zaznaczenie swoich wpływów. Ostatecznie województwem, przypomnijmy, będą rządzić: Koalicja Obywatelska, PSL i SLD. Zmiany, zdaniem politologa Uniwersytetu Zielonogórskiego mogą zajść po wyborach parlamentarnych.

Ta kadencja będzie dłuższa. Pamiętamy poprzednią, w której były roszady. Zmieniała się większość. Tutaj nie wykluczyłbym scenariusza, w którym Koalicja Obywatelska znajdzie się nagle w opozycji. Wszystko jest możliwe, bo wybory to zdeterminują. Jeśli za rok zajdą zmiany na scenie politycznej, to tam dziać mogą się różne ruchy kadrowe.prof. Łukasz Młyńczyk, politolog UZ

Dodajmy, że Elżbieta Polak marszałkiem jest od 8 lat. Cała Rozmowa na 96 FM z dyrektorem Instytutu Politologii UZ poniżej.

Rozmowa na 96 FM 23-11

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00