ROZMOWA NA 96 FM:

Poseł Materna o wyborach do europarlamentu: „minister Rafalska byłaby wzmocnieniem na listach”

Zanim wyborcy podejmą decyzję, najpierw chwila na zastanowienie dla polityków. Nad tym, czy wystartować w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czasu jest niewiele, bo europosłów będziemy wybierać najpewniej pod koniec maja.

Gotowość do startu w wyborach wyraża Jerzy Materna, poseł Prawa i Sprawiedliwości, choć uważa, że szanse są znikome. Jedną z najlepszych jego zdaniem decyzji, byłaby kandydatura minister Elżbiety Rafalskiej. Uważa, że szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej jest osobą, która mogłaby zyskać miejsce w europarlamencie dzięki swojej rozpoznawalności i dokonaniom.

Na pewno byłoby to duże wzmocnienie na listach i prawdopodobnie mandat. Jakby pani Rafalska miała wystartować w dowolnym okręgu w Polsce, osiągnęłaby to spokojnie. Powiem szczerze: nic lepszego, jak co miesiąc rozdaje się 2 miliardy złotych, trafia to do rodzin i są te wszystkie programy związane z socjalem – żłobki, przedszkola, program dla seniora. Zwiększyliśmy w ciągu 3 lat z 30 do 70 miliardów złotych nakłady na cele społeczne.Jerzy Materna

Cała rozmowa z Jerzym Materną, w której także wspomnienie o zmarłym niedawno Janie Olszewskim – poniżej.

Rozmowa na 96 FM – Jerzy Materna

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: