LUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Pomysł nie wystarczy. Jak młody przedsiębiorca ma zaistnieć w biznesie? O tym na Zachodnim Forum Gospodarczym

Na początku października w Zielonej Górze i Nowej Soli odbędzie się Zachodnie Forum Gospodarcze. Inicjatorem jest Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, która w tym roku zaprosiła do uczestnictwa MB Pneumatykę.

Firma z Sulechowa, której szefową jest Małgorzata Bieniaszewska, chce podzielić się radami z przyszłymi przedsiębiorcami.

Nie wystarczy mieć pomysł. To chyba jest coś, co przeraża nas przedsiębiorców. Ci ludzie nie są merytorycznie przygotowani do podjęcia decyzji o założeniu firmy. Założenie to jest 5 minut, dofinansowanie, to kolejne w przenośni kilka minut, ale co dalej? Temu ma właśnie służyć MB Startup Day. Przekonałam do tego OPZL, że to może być fajna impreza, która dużo wniesie. Nie będzie historii o “będziesz zwycięzcą” i motywacyjnych rozmów, tylko to będzie częściowo warsztat.Małgorzata Bieniaszewska, MB Pneumatyka

Ma być niesztampowo i atrakcyjnie. Za mikrofon jako prowadzący chwyci Rademenez. A jak wygląda współpraca nauki z biznesem w naszym regionie? Małgorzata Bieniaszewska wciąż uważa, że potencjał młodych ludzi nie jest należycie wykorzystywany przez lubuskich przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy szukają wciąż taniej siły roboczej wśród studentów, zamiast traktować ich jako potencjał do rozwinięcia i fantastycznych przyszłych pracowników. Stąd propozycja MB Startuup Day, ma pokazać, że można nawiązać fajną współpracę. Ja korzystam z tego od lat jako przedsiębiorca. “Wychowuję” sobie studentów, którzy przychodzą do nas na staże, na praktyki, a potem czerpię z tego korzyści. Korzystam z wiedzy tych ludzi, potencjału i możliwości.Małgorzata Bieniaszewska, MB Pneumatyka

MB Startup Day odbędzie się 3 października w Zielonej Górze w ramach Zachodniego Forum Gospodarczego. Radio Index jest patronem medialnym wydarzenia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: