ROZMOWA NA 96 FM:UCZELNIA:

Pomysł na biznes? Wystarczą… 54 godziny!

– Nie trzeba odkrywać koła na nowo, wystarczy zobaczyć, czego rynek potrzebuje – mówi Jolanta Żukowska, organizatorka kolejnej edycji wydarzenia Startup Weekend. Właśnie tyle wystarczy, by stworzyć od początku do końca gotowy pomysł na biznes.

Pierwsze spotkanie w ramach Startup Weekend w Zielonej Górze odbyło się w październiku ubiegłego roku. Druga edycja zaplanowana jest w połowie maja. Żukowska w Radiu Index zaczęła jednak od… początku, a więc od tego, czym jest startup.

Dla mnie to jest przedsiębiorstwo, firma, która posiada coś innowacyjnego. Ważny czynnik jest taki, że ma to przedsiębiorstwo przynosić dochody.Jolanta Żukowska

Z badań organizacji Startup Poland wynika, że nasze województwo pod względem tworzenia startupów i innowacyjności jest na szarym końcu w kraju. Pomóc ma Startup Weekend. Druga edycja zacznie się w piątek, 17 maja na Uniwersytecie Zielonogórskim. Praca będzie się odbywać się w kilkuosobowych zespołach. W programie wydarzenia także spotkania z mentorami z różnych branż. Owocem ma być gotowy pomysł na biznes, prezentowany w ostatnim dniu warsztatów, w niedzielę.

Wiem, że to praca bardzo angażująca, ale też dobra zabawa. W niedzielę zespoły kończą projekty i i przygotowują się do krótkiej prezentacji – 60 sekund wystąpienia przed jury, którymi są fachowcy, przedsiębiorcy z różnych branż. Jest ich pięciu i oni oceniają te pomysły według parametrów, które my przygotowujemy. Jednym z kryteriów jest to, czy drużyna jest ze sobą zgrana.Jolanta Żukowska

Więcej o tym w całej rozmowie z Jolantą Żukowską, która na portalu wZielonej.pl i na Facebooku Radia Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: