ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Pomogą z RODO i nie tylko. Za miesiąc Forum Organizacji Pozarządowych

Jest ich 700, aktywnie działa 300. Mowa o organizacjach pozarządowych, które funkcjonują w naszym mieście. To z myślą o nich organizowane jest Zielonogórskie Forum Organizacji Pozarządowych.

W tym roku spotkanie dla ludzi z trzeciego sektora odbędzie się 22 września. O tematyce forum mówił w Rozmowie na 96 FM Tomasz Lehman, przewodniczący Zielonogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

W tym roku oferta jest dużo szerzej rozbudowana niż przed rokiem. Jest to spotkanie 6-godzinne. Przewidzieliśmy rozmowę na temat programu wsparcia organizacji przez Miasto Zielona Góra, pokazanie informacji na temat inicjatywy lokalnej, dobrych praktyk, jakie organizacje stosują i co można zrobić, będąc organizacją. Powiemy na temat finansowania organizacji, a także o ciekawym pomyśle Zielona Pozarządowa, który stara się stara zintegrować organizacje i szykuje dla nich ofertę szkoleniową.Tomasz Lehman, przewodniczący ZRDPP

Forum przewidziane jest nie tylko dla członków stowarzyszeń, ale i osób, które być może chciałyby rozpocząć działalność w trzecim sektorze. Lada dzień ruszą zapisy na wydarzenie, które odbędzie się w siedzibie Europejskiej Fundacji Oświaty i Kultury przy ul. Sienkiewicza. Uczestnicy forum dowiedzą się też więcej o RODO.

Ochrona danych osobowych jest bardzo niedoprecyzowana ustawowo na poziomie europejskim i polskim. Tworzy się wiele różnych, dziwnych pomysłów i ograniczeń. Po czasie okazuje się, że urząd zgłasza to jako nadmiar bzdurnych działań. Chcemy w praktycznych przykładach podpowiedzieć, co zrobić i wskazać, w jakim kierunku pójść.Tomasz Lehman, przewodniczący ZRDPP

Więcej o Zielonogórskim Forum Organizacji Pozarządowych w całej Rozmowie na 96 FM. W programie także o Budżecie Obywatelskim, a także podsumowanie dotychczasowej aktywności Zielonogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Audycja na portalu wZielonej.pl.

Rozmowa na 96 FM 22-08

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X