LUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNE

Polityczny klincz w sejmiku. Jakie pomysły ma zarząd województwa?

– To nie jest prawdziwa opozycja – mówi o politycznych oponentach w sejmiku województwa lubuskiego Marcin Jabłoński. Członek zarządu województwa w Rozmowie na 96 FM był pytany o propozycje zarządu na wyjście z patowej sytuacji.

Przypomnijmy, w sejmiku od dłuższego czasu jest równa liczba szabel – po 15. Wczorajszą sesję sejmiku udało się po wielu dniach doprowadzić do końca, ale problem nie znika. Jaki pomysł ma zarząd na wyjście z klinczu politycznego?

Opozycja, przynajmniej w części, wiarygodności do końca nie ma. My prowadzimy rozmowy, traktujemy się poważnie, spotykamy się. Jest grupa radnych, z którymi mamy stały, dobry kontakt. Mam nadzieję, że osiągnięty zostanie kompromis, korzystny dla województwa. Z poszanowaniem spraw ważnych.

Jabłoński był pytany o zaproszenie do mediacji, z którego przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej nie skorzystali. Dlaczego?

Pozwolę sobie na obrazowy żart. To wygląda, jakby ktoś naoglądał się filmów o Don Corleone i próbuje doprowadzić do porozumienia, kiedy wszyscy są razem, nikt nikogo nie kontroluje. Wtedy właśnie Corleone mówi, co, kiedy i na jakich zasadach trzeba robić. Tak nie może działać demokracja i lepiej jej nie poprawiać. Jest miejsce dla koalicji i opozycji. Opozycja powinna pilnować tego, co robi koalicja. Takie porozumienia się nie dzieją naprawdę. To jakieś political fiction.

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00