ROZMOWA NA 96 FM:UCZELNIA:

Podejrzenie koronawirusa? “Kontaktujmy się z oddziałem zakaźnym, nie jedźmy na SOR”

– Szpital ma sprostać temu, żeby ewentualne przypadki koronawirusa odizolować, zdiagnozować i bezpiecznie leczyć – mówił w Rozmowie na 96 FM Antoni Ciach, który zapewnił, że Szpital Uniwersytecki jest przygotowany na ewentualne przypadki tej choroby.

W Zielonej Górze jest jedyny oddział zakaźny w województwie i to na ten oddział powinny się zgłaszać osoby, które podejrzewają u siebie zarażenie koronawirusem.

Jeżeli ktoś z takim podejrzeniem, odpowiednimi objawami, z wywiadem, że był w tych Chinach, ma trafić do nas, to podkreślam “szlaczkiem” – nie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Najlepiej kontaktujemy się z oddziałem zakaźnym, który jest najlepiej przygotowany do tego, żeby pacjenta najpierw izolować, a jeżeli podejrzenie się potwierdzi, to przyjmujemy go na oddział i tam dalej te procedury są prowadzone.Antoni Ciach, dyrektor do spraw lecznictwa w Szpitalu Uniwersyteckim

Antoni Ciach dodał, że obawa najczęściej jest przed nieznanym, a o koronawirusie wciąż niewiele wiadomo. Renata Korczak, specjalistka od chorób zakaźnych wykluczyła możliwość zarażenia się tą chorobą np. za sprawą przesyłki z Chin.

Szpital Uniwersytecki ma przygotowane procedury dotyczące postępowania z pacjentami, u których podejrzewa się koronawirusa.

Mamy zabezpieczone odpowiedni probówki. Jeżeli byłby pacjent z podejrzeniem, to pobieramy probówkę, zabezpieczamy ją i wysyłamy do Warszawy.Renata Korczak, lekarz specjalista chorób zakaźnych w Szpitalu Uniwersyteckim

Przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego w Radiu Index podkreślali, że warto przede wszystkim pamiętać o higienie i częstym myciu rąk. Więcej o tym w całej Rozmowie na 96 FM.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: