ROZMOWA NA 96 FM:

Początek festiwalu FrankoFilm. Czternasty raz serca kinomanów biją mocniej!

Organizatorzy festiwalu kina francuskojęzycznego FrankoFilm są już zwarci i gotowi. Nadchodzi moment oficjalnego otwarcia czternastej edycji wydarzenia. Ma ono znaczenie zarówno dla wielbicieli kinematografii, jak i języka oraz kultury Francji.

Ważnym elementem jest konkurs filmowy dla uczniów. Młodzież nadsyłała produkcje, których przewodnim motywem było światło.

Naszym założeniem jest to, żeby uczniowie przekazywali jak najwięcej, więc ma być to bardzo szerokie podejście. Nie mamy żadnych ram, to zależy tylko od nich. To, co nam pokażą, dopiero zobaczymy. Myślę, że będzie to bardzo szerokie spektrum ujęcia tematu. Najistotniejsze jest to, że robią swoje pierwsze podejście. A co jest jeszcze fajniejsze, nawet kiedy nie zostaną wybrani w tym roku, wracają do nas w roku następnym i o to nam chodzi.Edyta Kuczkowska, współorganizatorka festiwalu FrankoFilm

Poza filmami z Polski na konkurs dotarły prace z Francji, Belgii i Czech. Zakwalifikowało się 47 produkcji.

Honorowym gościem festiwalu jest Wojciech Pszoniak. Z aktorem będzie można porozmawiać w Lubuskim Teatrze.

Czujemy się zaszczyceni i trochę onieśmieleni, bo jest to gwiazda wielkiego formatu. Próbowałam ująć jego biografię w kilku słowach – jest to bardzo trudne. Myślę, że najwięcej najważniejszych rzeczy o sobie aktor powie sam, zaraz po projekcji filmu. Pokaz będzie jutro o godzinie 16:30 w sali kameralnej teatru.Edyta Kuczkowska

Mowa o filmie „Z dala od orkiestry”, w którym Wojciech Pszoniak wcielił się w rolę lektora. Interpretuje dzieła bohatera produkcji – poety Zygmunta Lubicz-Zaleskiego. Inauguracja festiwalu FrankoFilm – dziś o godzinie 15:00 w Lubuskim Teatrze.

Rozmowa na 96 FM – Edyta Kuczkowska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: