ROZMOWA NA 96 FM:

Piotr Bromber: Pomagamy szpitalom w walce z pandemią

 – Nie pozostawiamy szpitali samych sobie, płacimy za testy na koronawirusa – mówił dziś Piotr Bromber – szef lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Gość „Rozmowy na 96 FM” przyznał w rozmowie z Radiem Index, że NFZ przeznacza na walkę z pandemią duże środki. Jak duże w skali naszego regionu?

W sumie za te trzy miesiące przekażemy szpitalom kwotę 14 milionów złotych. Mówimy o lubuskich szpitalach. Za co? Za gotowość, za hospitalizację, za testy, za transport sanitarny. Płacimy również za izolatoria. 

Przypomnijmy, że pod koniec maja lubuskie szpitale otrzymały jednak informację o zmniejszeniu ryczałtów z Narodowego Funduszu Zdrowia. Decyzja dotyczyła zmiany wysokości od 1 maja.  Z powodu tej decyzji część funduszy stracił m.in. Szpital Uniwersytecki. Za maj szpitalowi ubyło 250 tysięcy złotych. Co na to Piotr Bromber?

Płaciliśmy za gotowość. To była forma rekompensaty za świadczenia, których nie realizowały. W maju była korekta, ale była ona poprzedzona dyskusjami i analiza finansową. 

Rozmowa na 96 FM od poniedziałku do piątku o 9.30

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: