HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Paweł Zalewski o Parku Kulturowym: Chcemy zadbać o estetykę miasta

W jaki sposób poprawić estetykę na starówce? Co zrobić, aby była ona ładniejsza? O tym dziś rozmawialiśmy z radnym niezrzeszonym Pawłem Zalewskim.

Gość „Rozmowy na 96 FM” pytany był przez nas o miejską estetykę w kontekście Parku Kulturowego. Miasto podjęło uchwałę o przystąpieniu do tego parku. Uczestnictwo w nim polega na ochronie zabytków w Zielonej Górze.

Nie chronimy tutaj poszczególnego obiektu, tylko miasto jako wspólną, integralną całość. Głównie założeniem jest uregulowanie kwestii pstrokacizny reklamowej, ale też można za pomocą ochrony zabytków regulować inne kwestie takie jak sposób zagospodarowania danych miejsc.

Radnego zapytaliśmy również o to, kto miałby odpowiadać za taki park i co można zrobić w kontekście przedsiębiorców i banerów reklamowych, które mogą szpecić wizerunek miasta

Została podjęta uchwała o przystąpieniu do tego parku. Będą przeprowadzone konsultacje społeczne, które będą warunkować to, co w tej uchwale zostanie zapisane. Żeby wyjść do tych przedsiębiorców, myślę, że będzie konieczny pewien kompromis, Dużo miast do tego przystąpiło około 40, a niedługo i 50.

W rozmowie również o rewitalizacji Parku Tysiąclecia. Przypomnijmy, że program od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X