ROZMOWA NA 96 FM:

Parkingi? Najlepiej bez wycinki

– Mieszkańcy są sceptyczni jakiejkolwiek wycince drzew na Wzgórzu Braniborskim – przekazał w Rozmowie na 96 FM Kazimierz Łatwiński, który spotkał się z mieszkańcami os. Braniborskiego i Władysława IV. Temat, to głównie miejsca parkingowe.

Radny Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że warto skorzystać z podpowiedzi mieszkańców, którzy bardzo dobrze znają ten teren.

– Jest wiele nowych lokalizacji, może nie w postaci jednego wielkiego parkingu, tylko takich „poutykanych” przy uliczkach, które mają układ sprzed kilkudziesięciu lat, więc tu można wydobyć pod parkingi o wiele więcej miejsc niż to jest teraz – powiedział w Akademickim Radiu Index Łatwiński.

Na spotkaniu poruszono też temat przenosin placu zabaw. Mieszkańcy mają swoje przemyślenia na ten temat.

– Mieszkańcy wskazywali przeniesienie placu zabaw nieopodal sklepu Mira i to ich zdaniem jest możliwe. Mieszkańcy wskazali trzy miejsca między budynkami mieszkalnymi. To uwolniłoby dotychczasowy plac zabaw, co podnoszono, że on jest w całości otoczony parkingami i ruchem samochodowym.

Radny Łatwiński przyznał, że ws. ewentualnej wycinki, nawet niedużej na Wzgórzach Braniborskich przeważały głosy sceptyczne. – Mieszkańcy prosili, żeby przeanalizować lokalizacje, które są bliżej budynków mieszkalnych i nie wiążą się z żadnymi wycinkami drzew – zaznaczył radny PiS.

Przy okazji Kazimierz Łatwiński przypomniał prośby mieszkańców, aby miejsca pod parking wygospodarować na terenie Domu Pomocy Społecznej i częściowo na terenie parafii pw. Św. Urbana I.

Więcej na ten temat poniżej w całej Rozmowie na 96 FM.

Rozmowa na 96 FM 28-03

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: