ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Parking w szpitalu? Placówka czeka na uzgodnienia

Kiedy powstanie nowy parking na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze? Takie są plany lecznicy, o których już mówiliśmy na naszej antenie, i które niebawem mają wejść w życie.

Dziś o tej bardzo ważnej inwestycji, z punktu widzenia przede wszystkim pacjentów i osób dojeżdżających do tej placówki, rozmawialiśmy z Pawłem Urbańskim.

Kierownik Działu Inwestycji i Remontów Szpitala Uniwersyteckiego był gościem „Rozmowy na 96 FM”. Co w tej chwili się dzieje w tej sprawie?

Jesteśmy obecnie na etapie procedowania dokumentacji projektowej. Mamy przygotowaną dokumentację w zakresie zagospodarowania terenu. Czekamy na zezwolenie z “Wód Polskich” oraz zgodę z Urzędu Miasta na układ komunikacyjny w tym na uzgodnienie związane z wycinką drzew.

Kaja Rostkowska dopytała naszego gościa, gdzie dokładnie ma powstać nowy parking. Dodajmy od razu, że ma się pojawić około 400 miejsc parkingowych.

Pierwsze założenie to wykorzystania w części tych powierzchni dotychczasowych czyli parking w pobliżu oddziału okulistyki czy parking w pobliżu budynku administracyjnego. Do tego nowy parking w miejscu działki, która należy do “Medyka”.

Zakończenie inwestycji w ramach programu „Przebudowa wewnętrznego układu komunikacyjnego” zaplanowano na październik przyszłego roku. Prace pochłoną kwotę 47 milionów złotych, z czego 30 milionów pochodzi z Polskiego Ładu, pozostałe 17 milionów dołożył samorząd lubuski.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00