ROZMOWA NA 96 FM:

Radnemu marzy się smogowóz

Wraz z końcem zimy umilknie temat smogu, który znów powróci w kolejnym okresie grzewczym. O czystym powietrzu trzeba jednak myśleć przez cały rok.

Apeluje o to także Marcin Pabierowski. Radny Koalicji Obywatelskiej wyliczał w Rozmowie na 96 FM, co udało się zrobić w ostatnim okresie jesienno-zimowym.

Oceniam to poprawnie. W 2018 r. powstała nasza uchwała, przy współpracy z prezydentem, zabezpieczyliśmy 500 tys. w budżecie miasta. Tamten rok był rokiem rozwoju tego programu. Wpłynęło ok. 100 wniosków. Mieszkańcy mogli wymienić stare kopciuchy na nowe piece, my dopłacamy 85% kosztów kwalifikowanych. Program jest kontynuowany. Koalicji Obywatelskiej zależało na tym, aby zaakcentować to w budżecie miasta. Jest to 500 tys. zł i możliwość otwarcia do większych dofinansowań, aby wniosków było więcej. Zachęcamy do składania ich.Marcin Pabierowski, przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej

Radny chciałby, aby walka ze smogiem była kompleksowym działaniem, a więc oprócz zakupu specjalistycznego sprzętu, również edukacja i uświadamianie mieszkańców, zwłaszcza młodszych.

Dron, o niego zabiegałem bardzo mocno. Znaleźliśmy porozumienie z Urzędem Miasta, prezydent dał zielone światło i ten dron jest do pomiaru zanieczyszczeń. Chciałbym i to jest moje marzenie, żeby był smogowóz do pomiaru zanieczyszczeń wody, smogu, pyłu, wyziewów z pieca. Pisałem interpelację, żeby zamontować też detektory smogu, żeby zbudować mapę internetową. Rozmawiamy, bo smog i zdrowie mieszkańców są priorytetem. Na tym będę się koncentrował.Marcin Pabierowski, przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej

Smogowóz, to swoiste laboratorium na kółkach, które wykorzystywane jest do sprawdzania jakości powietrza. Takie auta od kilku lat można spotkać m.in. na ulicach Warszawy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: