ROZMOWA NA 96 FM:

Pabierowski o parkingu na Placu Teatralnym: można było odłożyć przetarg

– Rozwiązując problemy parkingowe musimy spełnić wszystkie warunki – mówi Marcin Pabierowski. Wiceprzewodniczący Rady Miasta w Rozmowie na 96 FM zabrał głos ws. polityki parkingowej w Zielonej Górze.

Pabierowski uważa, że głosy zarówno studentów, jak i wieloletnich mieszkańców osiedla przy ul. Władysława IV są tak samo ważne. Problem parkingów w tym miejscu jest tak duży, że rozwiązanie, które zostało wskazane w ankiecie, pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów przy niewielkich stratach i ingerencji w przyrodę.

Rada Miasta zabezpieczając ten teren jako park krajobrazowy, nie uwzględniła moim zdaniem wszystkich warunków brzegowych, czyli rozwiązań komunikacyjnych wokół tego parku. Zabieramy tylko 0,8 powierzchni tego parku, wycinając tylko kilkanaście drzew spośród tysięcy i rozwiązujemy szereg problemów. 100 miejsc parkingowych, plus rozwiązania komunikacyjne dla szkoły, plus udrożnienie i bezpieczeństwo dla tego osiedla. To wszystko jest rzeczą nadrzędną. Oczywiście, ja sobie nie wyobrażam, żeby tam budować parking bez sprawdzenia gruntów, morfologii terenu, wykonania projektu budowlanego, uzyskania zgody, żeby nie naruszyć statyczności tej skarpy, żeby nie spowodować pewnych zagrożeń.Marcin Pabierowski

Jednocześnie radny żałuje, że miasto zaniechało budowy podziemnego parkingu przy okazji rewitalizacji Placu Teatralnego i Placu Matejki. Magistrat stwierdził, że to koszt niewspółmierny do efektów. Jedno miejsce kosztowałoby 100 tys. złotych. Janusz Kubicki niedawno mówił w Akademickim Radiu Index, że 5 mln zł za 50 miejsc parkingowych to dużo za dużo. Innego zdania jest Pabierowski.

Z argumentem, że to za drogo nie zgadzam się. Patrząc na ulicę Aglomeracyjną, którą popieram, tam wychodzi 18 mln zł kilometr drogi. Tam się znalazł wykonawca, a tu można było przetarg odłożyć, bo nie wymagało to rozpoczęcia tej inwestycji w tym momencie. Czekamy na taką inwestycję 50 lat, bo mniej więcej tyle to miejsce jest zaniedbane. Mam nadzieję, że miasto wykona teraz parking wielopoziomowy w pobliżu.Marcin Pabierowski

Cała Rozmowa na 96 FM o parkingach i nie tylko poniżej.

Rozmowa na 96 FM 22-01

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: