HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

P. Wysocki: Da się wyremontować schronisko przy ul. Szwajcarskiej

– Na dniach poznamy pierwsze koncepcje – mówił o remoncie schroniska przy ul. Szwajcarskiej Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem w Rozmowie na 96 FM.

Przypomnijmy, schronisko nie będzie przeniesione w inne miejsce i budowane od nowa, a pozostanie przy ul. Szwajcarskiej i zostanie poddane remontowi. Skąd taka decyzja i jakie argumenty przemawiają za tą koncepcją? O tym w Radiu Index mówił Wysocki.

Na pewno pawilonami dla psów będą murowane, ocieplane normalne budynki. Dziewczyny z OTOZ Animals, naszego schroniska w Zielonej Górze były w Gdyni. Tam jest zrewitalizowane schronisko, podobny obszar jak nasz. My chcemy jeszcze nasz teren powiększyć o las komunalny i zrobić wybieg dla psów. Obecny jest na prywatnej działce.

Radny Zielonej Razem podkreślił, że inwestycja będzie prowadzona etapowo.

Chcemy, żeby projekt całości był gotowy do końca roku i będziemy dzielić to na etapy. Najpierw zajmiemy się budynkiem dla piesków, a później pomyślimy o części administracyjnej i szpitaliku. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wysłał swoich pracowników, żeby ogarnęli ten szpitalik, żeby jeszcze kilka miesięcy mógł funkcjonować. Docelowo chcemy, żeby to było miejsce na europejskim poziomie.

Wysocki powiedział, że zwolennikiem remontu istniejącego schroniska stał się po rozmowie z OTOZ Animals, obecnym operatorem w Zielonej Górze.

Zobacz więcej
Back to top button
X