ROZMOWA NA 96 FM:

Nowy zarząd Kukiz’15. Tomczyk-Iwko: „wszystko jest na dobrej drodze”

Jarosław Porwich, dawniej poseł z ruchu Kukiz’15, zmienił klubowe barwy. Od grudnia należy do klubu „Wolni i Solidarni” Kornela Morawieckiego. Sytuację skomentowała Olimpia Tomczyk-Iwko.

Relacje posła z członkami zielonogórskiego koła Kukiz’15 od pewnego czasu są chłodne. Kością niezgody było m.in. włączenie w szeregi ruchu Tomasza Możejki, dawnego reprezentanta Platformy Obywatelskiej. Teraz Olimpia Tomczyk-Iwko uważa, że swoją decyzją poseł zdradził wyborców i ruch. Podkreśliła również, że oznacza to gruntowną zmianę w strukturach organizacji.

Niestety musimy dokonać rozwiązania obecnego zarządu, a powołać nowy. Oczywiście nie odbędzie się to na jednym zgromadzeniu. Jeśli zahaczamy o zielonogórskie koło, wszystkie uchwały po tym jak je powołaliśmy, zostały uchylone. Czyli wszystkie uchwały Jarosława Porwicha w stosunku do koła zielonogórskiego nie mają żadnej mocy prawnej.Olimpia Tomczyk-Iwko

Olimpia Tomczyk-Iwko została przewodniczącą koła, a jednocześnie sprawuje funkcję pełnomocnika Kukiz’15 w okręgu. Na sekretarza wybrano natomiast Sławomira Kowalskiego. Szefowa ruchu w Zielonej Górze ma nadzieję, że uda się na nowo połączyć siły północy i południa województwa.

Połączyła nas idea oddolności, transparentności i proobywatelskości. Ale ja myślę, że musiało się to stać. Musiało się dokonać samooczyszczenie, bo inaczej bylibyśmy nieprawdziwi, przedstawiając taką jakość polityki, jaka miała miejsce ostatnio w naszych szeregach. Przecież obiecywaliśmy ludziom proobywatelskość, uczciwość, a działo się zupełnie coś innego.Olimpia Tomczyk-Iwko

Więcej w całej rozmowie.

Rozmowa na 96 FM – Olimpia Tomczyk-Iwko

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: