ROZMOWA NA 96 FM:

Nowy radny o zmianach w Parku Braniborskim

– Moją siłą będzie przygotowanie się do sesji – zapewnia Paweł Zalewski, nowy radny w ratuszu. Przedstawiciel Ruchu Miejskiego znalazł się w radzie miasta po tym, jak mandat poselski zdobyła Anita Kucharska-Dziedzic.

Za nowym radnym ślubowanie i pierwsza sesja. Nowy radny przyznaje, że najbliższe będą mu tematy związane z przyrodą i ochroną środowiska. Ekologia to słowo klucz w kadencji radnego Ruchu Miejskiego.

Cały czas musimy dbać o tereny zieleni, które mamy. Moim zdaniem, nie możemy likwidować fragmentów zieleni, które mamy, szczególnie w centrum i zamieniać je na inne zagospodarowanie terenu, jak choćby parkingi. Tutaj chodzi mi konkretnie o Park Braniborski.Paweł Zalewski

W Parku Braniborskim rozpoczynają się prace nad zadaniem, które zdobyło uznanie w budżecie obywatelskim. Radny Zalewski w Rozmowie na 96 FM mówił o tym, co zmieni się w tym miejscu.

Na początku wjedzie tam koparka, troszkę podszykuje teren pod plac odpoczynku. Powstaną ławki, urządzenia do ćwiczeń, kosze na śmieci, ścieżka edukacyjna, która znajdzie się w pobliżu szkoły. Będą tam informacje, co się dzieje w koronach drzew, na ziemi, jakie tam zwierzęta żyją. Np. będzie tablica informacyjna o żyjącym tam dzięciole zielonosiwym. Będą też głazy i tablice powitalne przy wejściu do tego parku.Paweł Zalewski

Paweł Zalewski w Radiu Index zachęcał zielonogórzan do kontaktu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00