ROZMOWA NA 96 FM:

Nowy czujnik jakości powietrza w mieście

Szkoła Podstawowa nr 8 na Jędrzychowie ma swój czujnik smogu. Inwestycja została zrealizowana z inicjatywy radnego Koalicji Obywatelskiej Dariusza Legutowskiego.

Odczyt z czujnika pojawia się także na stronie internetowej Urzędu Miasta i na tablicy przed magistratem przy ul. Podgórnej. Monitor zostanie zainstalowany też w szkole.

Pomysł narodził się z tego, że w tamtym roku, około lutego, mieliśmy taki mini alarm smogowy w szkole. Tam są kominy, które potrafią mocno kopcić. Rodzice prosili o pomoc, do mnie też dotarła taka informacja.Dariusz Legutowski, radny KO

Radny najpierw pisał w tej sprawie interpelacje, następnie postanowił sfinansować zakup urządzenia z tzw. kieszonkowego radnego.

Po prostu podjąłem decyzję, że trzeba samemu zacząć działać. Obserwowałem działania Marcina Pabierowskiego, on próbował takie stacje monitorujące jakość powietrza montować. Jemu to nie wyszło. Ja postanowiłem, że zaczniemy od jednego, małego czujnika u nas na osiedlu, a żeby można było te pomiary odczytywać i jakiś sposób później reagować.Dariusz Legutowski, radny KO

To urządzenie informuje nie tylko o jakości powietrza, ale wyświetla również zagrożenia i ostrzega w sytuacjach kryzysowych. Obecnie można znaleźć wiadomości dotyczące wirusa ASF.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: