ROZMOWA NA 96 FM:

Nowi inwestorzy w mieście to także zasługa Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wczoraj uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę zakładu firmy Brinkmann Manufaktur w Lubuskim Parku Przemysłowo – Technologicznym. To podobno nie ostatni inwestor kurczącej się strefy w Nowym Kisielinie.

O przybywających do Zielonej Góry inwestorach wypowiadał się w Rozmowie na 96 FM Arkadiusz Dąbrowski. Szef miejskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że to efekt wieloletniej pracy wielu ludzi. Przede wszystkim magistratu, ale nie tylko.

Strefa kwitnie. Zawsze uważałem, że naszej strefie był potrzebny pierwszy strzał. Jakiś poważny inwestor, który wejdzie i pociągnie za sobą następnych. To się dzieje. Jest to oczywiście efekt wieloletniego zabiegania magistratu, spotkań, ale także nie można odmówić też sukcesu parlamentarzystom. Koalicja PO-PSL też miała duży udział w tym wszystkim. Biznes lubi ciszę. My o wielu rzeczach nie wiemy. O tym się nie pisze, nie mówi.

Duży inwestor musi mieć pewność, że znajdzie i wyszkoli odpowiednią kadrę pracowników. W Nowej Soli już niebawem ten potencjał się wyczerpie.

Żaden inwestor nie wejdzie z potężną fabryką, gdzie będzie musiał zatrudnić 500 osób, jeżeli nie dokona rozeznania lokalnego, czy on tych 500 osób znajdzie. Nowa Sól jest oddalona od Zielonej Góry o 20 km i przecież wiadomo, że masa ludzie mieszkających w Zielonej Górze pracuje w Nowej Soli i odwrotnie.

Zdaniem Dąbrowskiego niezwykle ważnym czynnikiem dla potencjalnych nowych nabywców działek na strefie jest też obecność mocnego dużego ośrodka akademickiego.

Bliskość Uniwersytetu Zielonogórskiego, bliskość aglomeracji, jaką jest Zielona Góra, powoduje, że ci inwestorzy, którzy inwestowali w Nowej Soli brali to pod uwagę. To, że wchodzą inwestorzy do Zielonej Góry jest poprzedzone pewną diagnozą możliwości miasta. Wiele się mówi na temat współpracy Uniwersytetu Zielonogórskiego, kształceniu kadr pod danych inwestorów. Mamy możliwości, bo tych inwestorów się zjechało na strefę, co cieszy.

Więcej o inwestowaniu w Zielonej Górze poniżej w całej Rozmowie na 96 FM z Arkadiuszem Dąbrowskim.

Rozmowa na 96 FM 20-04

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: