ROZMOWA NA 96 FM:

„Norwid” w rozbudowie. Będzie przy Centrum Przesiadkowym?

Modernizacja biblioteki Norwida postępuje. Trwa remont Sali Dębowej. Na tym instytucja nie zamierza poprzestać. O obecnych pracach i przyszłości biblioteki mówił na antenie Radia Index jej dyrektor, dr Andrzej Buck.

Dziś biblioteki to centra kultury i multimediów. Zgodnie z duchem czasu w „Norwidzie” działają dwie mediateki, Centrum Biblioteczne dla dzieci i młodzieży oraz system elektronicznych usług. Metamorfozy na miarę XXI wieku może doczekać się także jedna z filii biblioteki.

Mam taki projekt – namawiam tutaj radnych i wszystkich, którzy są życzliwi bibliotece – aby w nowym roku zmodernizować filię na Podgórnej. To filia nr 4, w której mieści się i część dla dorosłych, i dla dzieci. Jest dobrze usytuowana, poza tym to w miarę duża przestrzeń jak na Zieloną Górę i niedaleko jest kampus uniwersytecki.dr Andrzej Buck

„Norwid” dąży do tego, by być blisko mieszkańców i w rozpoznawalnych punktach miasta. – Zmierzamy w kierunku biblioteki otwartej – mówi dyrektor książnicy. Dlatego powstała filia w Palmiarni. Dr Buck uważa, że podobne punkty mogłyby znaleźć się w galerii Focus i w przyszłym Centrum Przesiadkowym.

Ostatnio piękna przestrzeń biblioteczna powstała we Wrocławiu, na Dworcu Głównym i w podziemiach na Świdnickiej. Zgłosiłem odpowiednim osobom, że jeżeli będzie realizacja Centrum Przesiadkowego, to jestem gotowy, by utworzyć tam punkt biblioteczny. Natomiast jeśli chodzi o Focus Mall, to jest bariera finansowa. Czynsz jest taki, że bez wsparcia biblioteka go nie udźwignie.dr Andrzej Buck

Biblioteka inwestuje również w zasoby wirtualne. Co miesiąc udostępnia czytelnikom kody do bazy e-booków, z których można korzystać na urządzeniach mobilnych. Więcej o działalności „Norwida” w całości rozmowy.

Rozmowa na 96 FM – dr Andrzej Buck

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: