HOTROZMOWA NA 96 FM:

Nie milkną echa po sesji sejmiku województwa

– Jako opozycja patrzymy rządzącym na ręce – mówi o sytuacji w sejmiku województwa lubuskiego radny Kazimierz Łatwiński z Prawa i Sprawiedliwości, który był przeciwny w poniedziałek udzieleniu absolutorium zarządowi województwa.

Dziś radny sejmiku tłumaczył tę decyzję w Rozmowie na 96 FM.

Taka jest nasza rola. Myślę, że nikt się na to nie obraża, żeby dać wyraz naszej krytyce, to wtedy nie głosujemy za absolutorium. Te opinie RIO odnoszą się do takiej finansowej poprawności sporządzenia budżetu. A to jest coś więcej. To jest głosowanie w oparciu o raport o stanie województwa.

Łatwiński odniósł się też do słów Sebastiana Ciemnoczołowskiego. Radny sejmiku z Platformy Obywatelskiej stwierdził, że nigdy w historii nie było tak niskich wskaźników inwestycji za pieniądze rządowe.

Ja tak nie uważam. Z drugiej strony pan radny Ciemnoczołowski powtarza to, jak tę samą płytę. Na każdej sesji tłumaczę, że jest inaczej. Wskazuję inwestycje rządowe, które w ostatnich pięciu latach miały miejsce. Nie wiem czy mamy tyle czasu, żeby to wymieniać. Choćby kontynuacja drogi S3 od Sulechowa na południe.

Cała Rozmowa na 96 FM na wZielonej.pl. Program wróci na antenę Radia Index po wakacyjnej przerwie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X