ROZMOWA NA 96 FM:

Najpierw sprzątanie, potem biesiadowanie – „Wspólne Działanie na Piastowskiej Polanie” 20 maja

Zacznijmy od zagadki. Gdzie w Zielonej Górze można legalnie rozpalić ognisko? Pomijamy oczywiście prywatne posesje. W publicznym miejscu obecnie… nigdzie. Jeszcze nie tak dawno specjalne miejsce pod palenisko było przygotowane na Wzgórzach Piastowskich, ale zostało zniszczone przez wandali.

Świetność temu miejscu chcą przywrócić zielonogórscy radni: Paweł Wysocki i Grzegorz Hryniewicz, który organizują imprezę pod nazwą „Wspólne Działanie na Piastowskiej Polanie”. Zniszczenia są spore, o czym przypomina radny Wysocki.

Rok temu pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej stwierdzili, że ktoś po prostu spalił wszystko, co tam się znajdowało. ZGKiM przygotowywał również drewno na te imprezy, jeśli ktoś się zgłosił. Tam tego drewna było na trzy imprezy. I to wszystko zostało spalone. Potem młodzi rozebrali altanę, ściągnęli dach i spalili. Trzeba być młotem, żeby rozbić wymurowane palenisko z kamienia. Od tamtej pory imprezy nie mogą się tam odbywać, jest zagrożenie pożarowe – przyznaje Wysocki w Rozmowie na 96 FM.

Radny nadal jest zdumiony poziomem wandalizmu, do jakiego doszło przed rokiem – 20 maja. I tego samego dnia, równo rok później odbędzie się „Wspólne Działanie na Piastowskiej Polanie”. Najpierw będzie sprzątanie, a później wspólne biesiadowanie

Z Grzegorzem Hryniewiczem zapraszamy wspólnie o godzinie 11:00. To jest sobota. Spotykamy się przed amfiteatrem. Nie chcemy tylko się pobawić, ale chcemy też zrobić coś dla Wzgórz Piastowskich. Każdy dostanie worek i rękawiczki. Wypuszczamy wszystkich las. Godzinka-półtorej posprzątamy śmieci na drugiej polanie i tam już będzie czekać rozpalone ognisko. Wspólnie z Grzesiem Hryniewiczem stawiamy kiełbaski – zachęca Wysocki.

Przewidziane są też gry i zabawy dla dzieci, a także wspólne śpiewanie przy ognisku. Radni Wysocki i Hryniewicz na odbudowę zniszczonego miejsca przeznaczają 20 tys. zł z tzw. puli radnych. Ponadto organizatorzy pikniku chcą, aby w przyszłości potencjalnych wandali odstraszały tzw. foto-pułapki. Więcej o tej inicjatywie i nie tylko w całej Rozmowie na 96 FM oraz na Facebooku.

Rozmowa na 96 FM 08-05

foto: mat. prasowe
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X