ROZMOWA NA 96 FM:

Na studia na podstawie… konkursu świadectw?

– Obecność można sprawdzać pisząc chociażby „dzień dobry” na komunikatorze i jeżeli ktoś odpowiada w czasie rzeczywistym, to znaczy, że jest obecny – mówi Jacek Budziński, nauczyciel w III LO i miejski radny.

Nauka online dla niego samego i jego uczniów nie jest problemem, choć zaznacza, że bardziej woli nauczać „w realu”. W Rozmowie na 96 FM opowiadał, jak wygląda nauka zdalna. Pytaliśmy też, jak może wyglądać sprawdzanie wiedzy wśród uczniów.

My możemy korzystać z platform elektronicznych, gdzie uczeń wypełnia dane zadania. Możemy też się umówić, że przesyłamy pytania, dajemy 45 minut na napisanie konkretnego sprawdzianu, którego potem zdjęcie przesyłają do oceny. Oczywiście to kwestia zaufania, bo jeżeli ktoś oszukuje i ściąga, to oszukuje nauczyciela, ale przede wszystkim siebie. Problem pojawia się w przypadku zaplanowanych matur. Kto wie, czy nie będzie trzeba ich przełożyć, a może i odwołać.Jacek Budziński

Już wiadomo, że międzynarodowych egzaminów maturalnych nie będzie, a końcowe oceny zostaną wystawione na podstawie przewidywanych ocen z przedmiotu. Podobny scenariusz może czekać tegorocznych maturzystów w polskich szkołach.

Jeżeli nie będą mieli egzaminu maturalnego, to otrzymają tylko świadectwo ukończenia liceum i trzeba będzie zorganizować jakiś konkurs świadectw. Innego dokumentu nie będzie, jeżeli nie odbędą się matury. Jacek Budziński

Więcej o nauczaniu w trakcie epidemii w całej Rozmowie na 96 FM. W programie także o tym, jak realizować sesje rady miasta. – Uważam, że są możliwości prawne i technologiczne, by sesje przeprowadzić w formie online – dodaje radny Prawa i Sprawiedliwości.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: