ROZMOWA NA 96 FM:

Mrozek: „Lubuskie to nie tylko grzyby czy ryby”. Co jest naszą turystyczną dumą?

Tydzień temu poznaliśmy nazwiska osób, które prawdopodobnie zwyciężyły w wyborach samorządowych. Dziś możemy już być pewni, kto np. zasiądzie w lubuskim sejmiku. W gronie 30 radnych znalazły się nowe osoby, m.in. Aleksandra Mrozek z Koalicji Obywatelskiej.

Na sesjach będzie spotykać się w jednej sali z Łukaszem Mejzą z Bezpartyjnych Samorządowców czy Zbigniewem Kościkiem z PiS. Jakimi sprawami regionu zamierza się zająć? Priorytetem będzie to, co jest jej bliskie – edukacja i turystyka.

Wiem, że w tym zakresie mamy troszkę potrzeb. Pierwsza, ta podstawowa – nie da się niczego rozwinąć, kiedy brakuje środków. I rzeczywiście, składka na Lubuską Organizację Turystyczną wynosiła bardzo niewiele, bo to raptem 50 tysięcy. Musimy wesprzeć organizację. Dwa tygodnie temu odbył się IV Lubuski Sejmik Turystyczny. Padły konkretne deklaracje – rzeczywiście lubuska turystyka otrzyma wsparcie. Wierzę, że jako radna sejmiku będę bardzo konsekwentnie o ten obszar zabiegać.Aleksandra Mrozek

Turystyczny potencjał województwa, zdaniem Aleksandry Mrozek, jest ogromny. Trzeba tylko właśnie pieniędzy i odpowiedniego zarządzania.

Nas przyroda uprzywilejowała. I naprawdę, mit „grzyby czy ryby” to tylko mit. Mamy co pokazać. Mamy przecież obiekty wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przepiękne szlaki turystyczne. Wierzę w tę turystykę, a turystyka to przecież filar gospodarki. Znamy przecież kraje, które z turystyki żyją. Nam daleko do tego, ale mamy do zaproponowania coś bardzo ważnego. Bo jeżeli ktoś nasycił się naszym morzem, lubi góry, to trzeba poznać coś więcej.Aleksandra Mrozek

A w obszarze edukacji do zrealizowania wciąż jest chociażby projekt modernizacji kształcenia zawodowego w regionie. Województwo otrzymało na niego 172 miliony złotych. – To bardzo istotne, jak inwestujemy w młodych ludzi, i edukację, to jest filar przyszłości – uważa A. Mrozek.

Więcej w zapisie całej Rozmowy na 96 FM.

Rozmowa na 96 FM – Aleksandra Mrozek

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: