ROZMOWA NA 96 FM:

Międzynarodowy Festiwal Gitarowy już po raz piętnasty

Gitara niejedno ma oblicze, tak jak wielu jest wirtuozów tego instrumentu. Artystów, którzy o tym instrumencie wiedzą wszystko będzie można zobaczyć i posłuchać podczas Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego.

Impreza organizowana przez Lubuskie Towarzystwo Gitarowe w naszym regionie odbędzie się po raz 15. O jubileuszowej edycji mówi Hanna Kowalik, prezes LTG.

Zawsze staramy się, żeby zaproponować tę gitarę w różnych barwach, nie tylko gitarę klasyczną, ale także akustyczną, elektryczną czy inne instrumenty gitaropodobne. Robimy to po to, żeby nasi słuchacze mieli pojęcie o barwie, instrumencie, sposobie gry i żeby na tych gitarach grali mistrzowie. Dzięki temu ludzie mają porównanie, do czego dążyć, gdy rozpoczynają swoją gitarową edukację.Hanna Kowalik, prezes LTG

Koncert inauguracyjny odbędzie się 17 maja w Filharmonii Zielonogórskiej. Ponadto w planie wydarzenia są także koncerty kameralne, jak również warsztaty. Podczas tegorocznej edycji melomani usłyszą twórczość Beatlesów, muzykę graną do tanga oraz twórczość w ramach muzyki hiszpańskiej.

W każdym naszym koncercie zawsze wybrzmiewała ta muzyka hiszpańska. W tym roku z okazji jubileuszu chcieliśmy jeszcze bardziej przybliżyć muzykę gitarową w różnych zespołach. Moim zdaniem muzyka hiszpańska bardzo przyciąga słuchaczy.Hanna Kowalik, prezes LTG

Cały program wydarzenia, które odbywać się będzie oprócz Zielonej Góry także w Gorzowie, Sławie i Żaganiu znajdziecie poniżej.

Międzynarodowy Festiwal Gitarowy

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: