ROZMOWA NA 96 FM:

Marszałek województwa odpowiada Ł. Mejzie

– Pan radny Mejza kłamie publicznie, przegrał ze mną dwa procesy sądowe – odpowiada Łukaszowi Mejzie Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego, która była gościem Rozmowy na 96 FM.

Przypomnijmy, radny sejmiku mocno skrytykował budżet województwa lubuskiego. Swoje uwagi przekazywał w wystąpieniu podczas grudniowej sesji, jak również na antenie Radia Index. Mejza budżet nazwał antyrozwojowym, a hasło „zielona kraina nowoczesnych technologii” największą hipokryzją w świecie polityki. Dziś na słowa radnego odpowiedziała marszałek województwa.

Trudno dyskutować z osobą, która nie ma pojęcia o budżecie, a sesja budżetowa myli mu się z oscarową galą. To jest merytoryczna praca. Pan Mejza nie jest autorytetem wśród radnych, ponieważ lekceważy sobie pracę w sejmiku. Jest członkiem tylko jednej komisji, a ja jako marszałek jestem członkiem trzech komisji. Jest członkiem Komisji Gospodarki i Rozwoju i nie uczestniczy w niej, skąd więc może wiedzieć, jak jest ta misja realizowana.Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego

Elżbieta Polak powiedziała, że trzeba mieć marzenia i stawiać sobie wysoko poprzeczkę. – Taka jest rola liderów samorządowych – uważa marszałek województwa.

Jeżeli nie podoba się to, co robi zarząd województwa, warto więc wskazać własne pomysły, a takich pan radny Mejza nie ma. Nie składa również interpelacji. Jest najmniej aktywnym radnym, za to nadużywa delegacji służbowych, wyjazdów. Był również na delegacji w Brukseli, ale nie uczestniczył w żadnych posiedzeniach w komisjach europejskich, w Parlamencie Europejskim, gdzie radni uczyli się. W tym czasie pan radny Mejza “szalał” na hulajnodze. Powinien zwrócić tę delegację. Inni radni natomiast dyskutują, jak zaktualizować strategię rozwoju województwa, jak realizować misję. To nie jest ocena naszego stanu, jakie jest województwo, to jest nasze marzenie o województwie.Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. W niej także więcej o planach zarządu województwa na rok 2020.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: