HOTROZMOWA NA 96 FM:

Marszałek o sytuacji w sejmiku: Nie ma już problemu utraty większości

– Radni Bezpartyjnych Samorządowców przystąpili do obozu koalicji, problem utraty większości został zażegnany – mówiła dziś o układzie sił w lubuskim sejmiku Elżbieta Polak. Marszałek województwa była gościem Rozmowy na 96 FM.

Przypomnijmy, podczas poniedziałkowej sesji z funkcji przewodniczącej została odwołana Wioleta Haręźlak. Zastąpił ją na tym stanowisku Wacław Maciuszonek. – To dobra zmiana dla mieszkańców regionu – komentowała w porannej rozmowie Radia Index Elżbieta Polak.

Która daje szansę na rozwój regionu, na normalne procedowanie. Pani przewodnicząca Haręźlak bardzo negatywnie mnie zaskoczyła. Zmierzała do paraliżu pracy sejmiku. To na szczęście zostało przerwane. Radni Bezpartyjnych Samorządowców przystąpili do koalicji i problem utraty większości został zażegnany.

Zdaniem Polak nowy przewodniczący będzie miał za cel uporządkować sytuację w sejmiku. Marszałek województwa była pytana o kulisy przekonania Bezpartyjnych Samorządowców do poparcia koalicji rządzącej i zarządu województwa.

Jestem przekonana, że pan Wacław Maciuszonek, skoro podjął się tej funkcji, uzyskał poparcie 16 radnych, doskonale zdaje sobie sprawę, że w tym trudnym momencie ma przede wszystkim uporządkować i przywrócić w sejmiku zdrowe, uczciwe i normalne relacje. Teraz mamy jasną sytuację. W koalicji jest Koalicja Obywatelska, PSL, SLD i Bezpartyjni. W opozycji jest PiS i Samorządowe Lubuskie.

Elżbieta Polak pytana o polityczne zyski Bezpartyjnych Samorządowców odpowiedziała: – nic mi na ten temat nie wiadomo. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl. Program od poniedziałku do piątku o 9:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: