ROZMOWA NA 96 FM:

Mandaty za brak maseczek. Ile wystawiono w Zielonej Górze i okolicy?

– Zdecydowana większość zielonogórzan rozumie zagrożenie i nosi maseczki – mówił nam dziś w Rozmowie na 96 FM Jarosław Tchorowski, komendant miejski zielonogórskiej policji.

W naszym mieście zdarzają się pojedyncze przypadki, kiedy zielonogórzanie nie respektują obowiązku zasłaniania nosa i ust. Przypomnijmy, za brak maseczki można dostać grzywnę w wysokości do 500 zł.

Oczywiście policjant decyduje o sposobie rozstrzygnięcia postępowania w danej sytuacji. Teraz na pewno jest czas na to, o czym mówił komendant główny – “zero tolerancji”. Policjanci zdecydowanie bardziej przyglądają się, jak wygląda realizacja tego obowiązku.

Zielonogórska policja prowadzi też na ten temat statystyki. Przypomnijmy, obowiązek ponownego noszenia maseczek, także na zewnątrz mamy od 10 października.

Policjanci zielonogórskiej komendy w całym powiecie nałożyli 308 mandatów karnych oraz w 81 przypadkach skierowany zostanie wniosek do sądu. Najczęściej to osoba odmówiła przyjęcia mandatu, ale też czasami sami policjanci odstępowali od ukarania mandatowego, aby skierować wniosek o ukaranie do sądu.

Komendant zaznaczył, że po skierowaniu sprawy do sądu, w większości przypadków decydowano się o ukaraniu tych, którzy odmawiali przyjęcia mandatów. – W konstytucji RP jest przecież zapis o ochronie zdrowia i życia ludzi – dodał Tchorowski, z którym cała rozmowa do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: