HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Marcin Pabierowski: Projekt budżetu? Niepokoi mnie zadłużanie miasta

 – Miasto się zadłuża, będziemy musieli kiedyś wszystko spłacić – mówił dziś Marcin Pabierowski, szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej, gość „Rozmowy na 96 FM”.  

Tematem numer jeden był projekt budżetu miasta, złożony przez prezydenta 15 listopada.  – Nie mam dobrych odczuć oceniając ten projekt – mówi Pabierowski zwracając uwagę przede wszystkim na olbrzymi, sięgający 167 milionów złotych, deficyt.

To jest olbrzymi deficyt, niepokoi mnie zadłużanie miasta, które robi pan prezydent Kubicki. To jest decyzja totalnie absurdalna. Mamy deficyt 167 milionów złotych, długu 380 milionów złotych, więc razem przychodzi duże zadłużenie. Nie wiem, skąd prezydent chce znaleźć środki na spłatę. Miasto zadłuża się na potęgę, tylko na obsługę zadłużenia wydamy 28 milionów, z czego 16 milionów wydajemy na ochronę zdrowia.

Pabierowski zwraca uwagę na nieumiejętne wydawanie środków unijnych na miejskie inwestycje.

Zielona Góra w tamtym rozdaniu miała 58 milionów euro w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Gdzie są te inwestycje, które dziś ten budżet by nam poprawiały? Ja tego nie widzę. Gdzie jest rewitalizacja Amfiteatru Wzgórz Piastowskich?

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X