HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:

Lubuskie Trójmiasto: po pierwsze szybka kolej

Prezydent w Rozmowie na 96 FM. Gościem dzisiejszej porannej audycji był Jacek Milewski, włodarz Nowej Soli. Jak wygląda współpraca tego samorządu z Zieloną Górą? Jakie plany ma Lubuskie Trójmiasto, do którego należy jeszcze Sulechów?

Milewski widzi współpracę Lubuskiego Trójmiasto na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest Odra. W tym tygodniu Nowa Sól odkupiła udziały w statku Laguna od pięciu lubuskich gmin. Turystyka na Odrze ma scalać Lubuskie Trójmiasto.

Stąd zaproszenie dla Zielonej Góry i prezydenta Kubickiego oraz Sulechowa i burmistrza Sołtysa, żebyśmy jeszcze raz spróbowali, trochę w nowym otwarciu. List intencyjny jest podpisany, mamy człowieka, który przez siedem lat zarządzał stowarzyszeniem Odra dla turystów. Pracuje dzisiaj w Nowej Soli i będzie pracował nad dalszą rozbudową tego produktu.

Jakie jeszcze plany ma Lubuskie Trójmiasto?

Takim głównym zadaniem jest szybka kolej trójmiejska. I to jest w moim głębokim przekonaniu podstawa tego, co trzeba zrobić. Mówiło się o tym od lat. Czas od słów do czynów. Co zrobiliśmy dzisiaj dla kolei trójmiejskiej? Jest w tej chwili robione studium wykonalności dla przebudowy “Odrzanki”. Umieściliśmy przystanki trójmiejskie w studium. Mamy potwierdzenie z PKP, że one są brane pod uwagę.

Milewski podkreślił, że Lubuskie Trójmiasto nie jest porozumieniem przeciwko komuś. – My nikomu nie chcemy niczego zabierać – zaznaczył włodarz Nowej Soli, z którym cała Rozmowa na 96 FM na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: