ROZMOWA NA 96 FM:

Lubuskie czeka na wojewodę

Z północy, z południa? A może bez zmian? Kto będzie nowym wojewodą lubuskim? To pytanie nadal pozostaje bez odpowiedzi. Na giełdzie nazwisk obok Piotra Barczaka czy Zbigniewa Kościka pojawia się m.in. syn europoseł Elżbiety Rafalskiej – Tomasz, zresztą były piłkarz ręczny m.in. AZS-u Zielona Góra.

O nowego wojewodę pytaliśmy w Rozmowie na 96 FM Jacka Budzińskiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości.

Trzeba pamiętać, że ustalenia kontraktu, który był u podstaw powstania województwa, było takie założenie, że marszałek jest z południa, a wojewoda z północy. Najprawdopodobniej będzie to osoba z Gorzowa lub z północy, co nie przekreśla możliwości, że wojewodą mogłaby być to osoba z Zielonej Góry, natomiast wicewojewodą osoba z Gorzowa. Trwają intensywne rozmowy na ten temat. W grudniu, a najpóźniej na początku stycznia dowiemy się, kto tym wojewodą zostanie.Jacek Budziński

Mandat poselski w ostatnich wyborach zdobył Władysław Dajczak, który urząd wojewody sprawował przez ostatnie cztery lata. O tym, że mógłby zrezygnować z ławy poselskiej na rzecz powrotu na dotychczasowe stanowisko raczej się nie mówi. W orbicie zainteresowań są nazwiska samorządowców z północy i południa regionu.

Ja wiem, jakie nazwiska się pojawiają, ale pozostaje nam czekać. Nie jestem na takim szczeblu w PiS-ie, żebym o tym decydował.Jacek Budziński

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na Facebooku. W niej także o ekranach akustycznych oddzielających drogę S3 z os. Pomorskim, a także o odpadach w Przylepie.

Zobacz więcej
Back to top button
X