ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Lubuski Teatr zaprasza do radosnego świętowania niepodległości

– Nie zmierzamy w stronę martyrologii, tylko w stronę uśmiechu i przyszłości – mówi o widowisku z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Robert Czechowski. Dyrektor Lubuskiego Teatru zaprasza zielonogórzan do wzięcia udział w widowisku „Sen o Niepodległej”.

Wydarzenie ma charakter sceniczno-plenerowy. Rozpocznie się w niedzielę, 11 listopada o 17:00. Nie zabraknie pieśni patriotycznych, a także historycznych postaci, które miały wpływ na kształtowanie się polskości po latach zaborów.

Zapraszamy zielonogórzan przed nasz teatr, skąd ruszymy paradą różnych, dziwnych stworów teatralnych, idących za marszałkiem Piłsudskim. Usłyszymy pieśni legionowe, będą z nami dzieciaki, aktorzy, przeróżne instalacje. Żołnierze, wdowy, panny młode. Przejdziemy dookoła ratusza, wrócimy do teatru, a tam już widowisko sceniczne. Blisko 2 godziny bardzo atrakcyjnych tekstów, mówiących o wolności, mniej typowych niż to się zwykle kojarzy.Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru

W wydarzeniu zostanie przywołana m.in. twórczość Zbigniewa Herberta, czy Juliana Tuwima. Czechowski proponuje radosne świętowanie niepodległości. Część sceniczna w teatrze rozpocznie się o 19.00. Wstęp jest wolny. Więcej w całej Rozmowie na 96 FM, która do wysłuchania poniżej.

Rozmowa na 96 FM 09-11

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X