ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Lista priorytetów na tę kadencję rady miasta? Pabierowski: zadbajmy o deptak i kamienice

Plac Powstańców Wielkopolskich już od kilku miesięcy cieszy oczy mieszkańców i przyjezdnych, trwają prace przy tzw. placu teatralnym, ale wciąż na naszej starówce są miejsca, które wymagają rewitalizacji.

Na progu nowej kadencji radni rozmawiają o priorytetach dla miasta. Niedawno zrodził się pomysł, aby te najpilniejsze potrzeby, zgodne dla radnych wszystkich klubów, spisać w jednym dokumencie. Przy okazji powraca temat rewitalizacji kamienic i zielonogórskiej starówki. Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej przywołał w Rozmowie na 96 FM udane procesy rewitalizacji w Lublinie i Łodzi.

Cały czas mówię, stwórzmy stanowisko architekta miejskiego. Niech on przygotuje tę dokumentację kompleksowo. Lublin wykorzystał środki unijne, właśnie na starych, zabytkowych ulicach, jak Plac Matejki. Skąd wziąć pieniądze? W Lublinie dofinansowali tzw. “zawody ginące” np. czapnik, czy inne zawody, których już nie ma, te przestrzenie, działalności zostały dofinansowane, a przy okazji sfinansowano remont kamienic.Marcin Pabierowski

Radny podkreśla, że obecny program dofinansowań przez miasto rewitalizacji zabytkowych obiektów jest dobry, ale można go jeszcze ulepszyć. – Stwórzmy program dziesięciu czy stu kamienic, tak jak w Łodzi, by ścisłą strefę ochrony konserwatorskiej krok po kroku rewitalizować odpowiedzialnie i konsekwentnie – dodał Pabierowski, z którym cała Rozmowa na 96 FM poniżej.

Rozmowa na 96 FM 28-11

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: