ROZMOWA NA 96 FM:

Łatwiński o GPR: niektóre pomysły były szalone

W ubiegłym tygodniu na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta zdecydowano o powrocie do dokumentu Gminnego Programu Rewitalizacji uchwalonego w 2016 r. Dziś w Rozmowie na 96 FM odniósł się do tego tematu Kazimierz Łatwiński.

Radny Prawa i Sprawiedliwości jest zdania, że wycofany dokument GPR z tego roku miał zbyt dużo przeciwników, a niektóre pomysły były szalone.

Sposób, który został zaproponowany dla rewitalizacji Wzgórz Piastowskich zyskał bardzo wielu oponentów. Epatowano opinię publiczną chociażby fotografiami sprzed wojny, że połowa Wzgórz Piastowskich była wycięta. Tam niektóre pomysły były szalone. Na konsultacjach 1 kwietnia pokazywano zdjęcia wybudowanego lodowiska, gdzie projektant zamiast filarów zaproponował pnie sosnowe, co miało spełniać rzekomo jakiś wymóg ekologiczności.Kazimierz Łatwiński

Radny i doradca wojewody nie zgadza się z opiniami, że wcześniejsze odrzucenie dokumentu z 2017 r. przez Zarząd Województwa to sprawa polityczna.

Propozycje były zbyt inwazyjne i zbyt ignorujące zaciszny charakter tego miejsca. Nie zgadzam się, żeby te osoby, które przygotowały prezentację swojej koncepcji, też 1 kwietnia, osoby ze środowiska przyrodników, mieszkańców os. Piastowskiego miały ukryty cel polityczny.Kazimierz Łatwiński

W Rozmowie na 96 FM także o porcie lotniczym w Babimoście, a także o infrastrukturze bezpośrednio związanej z transportem kolejowym w mieście.

Rozmowa na 96 FM 17-10

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X