HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Ł. Porycki: budowa sceny lalkowej idzie zgodnie z planem

Co słychać w Lubuskim Teatrze, jeśli chodzi o inwestycje? Na plac budowy, w pewnym sensie, zabrał nas w porannej Rozmowie na 96 FM Łukasz Porycki.

Wicemarszałek województwa lubuskiego jest odpowiedzialny m.in. za kulturę w regionie. W Radiu Index mówił, jak przebiega obecnie inwestycja na Placu Teatralnym. Przypomnijmy, ma tam powstać scena lalkowa. Porycki wizytował wczoraj plac budowy.

Mieliśmy na początku problem z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę. To wiązało się z protestami kilku osób, które są sąsiadami teatru. Udało się to zrobić. Inwestycja idzie zgodnie z planem. Na początku musieliśmy wbić większe bale, bo grunt jest niestabilny. W listopadzie przyszłego roku będziemy cieszyć się z nowego, pięknego budynku.

Obiekt będzie miał też scenę letnią. Budowa rośnie w oczach.

Mury są na wysokości pierwszego piętra. Będzie tam duża, otwierana w okresie letnim scena wychodząca na wyremontowany Plac Teatralny. W okresie jesienno-zimowym będzie scena lalkowa. Tego nam zawsze brakowało. Będziemy ją mieli. Jesteśmy chyba ostatnim województwem, które takiej sceny nie miało.

Obiekt będzie miał łącznik z budynkiem Lubuskiego Teatru. Tak dobrze nie jest z rozbudową Filharmonii Zielonogórskiej. Wykonawca zszedł z placu budowy. 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: