ROZMOWA NA 96 FM:

Kompas wskaże miejsce pełne inspirujących ludzi

Inspirują, integrują i skupiają ludzi z pasją. Fundacja Projekt Kompas działa w Zielonej Górze pod hasłem „odkryj swój kierunek”.

Jednym z członków Projektu Kompas jest Oswald Strycki. Nim wspólnie z przyjaciółmi założyli fundację, działali jako grupa nieformalna. Dziś Projekt Kompas ma swoje miejsce. Fundacja znajduje się w samym sercu miasta, przy ul. Kupieckiej 51b.

Świetnie jest pójść na spektakl, do kina, na koncert, ale chcieliśmy też mieć miejsce, w którym będzie można usiąść, porozmawiać i to będzie przeplatane trochę. Porozmawiamy, spędzimy fajnie czas przy kawce, ciastku, a potem posłuchajmy jakiegoś fajnego wykładu, potem znowu porozmawiamy, a następnie będzie koncert. Można pograć w gry planszowe. To taka przestrzeń niekoniecznie zorganizowana, ale przestrzeń do wykorzystania.Oswald Strycki, Projekt Kompas

Przedstawiciele Projektu Kompas zaznaczają, że tematy, jakie podejmują mają ludzi łączyć, a nie dzielić. – Naszą ideą nie jest kogoś przekonywać, tylko inspirować – podkreśla Strycki. Następne spotkanie fundacja organizuje 21 lutego.

Będziemy mówić o pięciu językach miłości. Tydzień po Walentynkach, nie chcieliśmy robić niczego 14 lutego, żeby dać parom przestrzeń, żeby mogły coś robić tylko we dwoje. Tydzień po Walentynkach będziemy mówić, jak kochamy, dlaczego kochamy w taki sposób, jak wyrażamy swoją miłość. Każdy ma zbiorniczek na miłość, ale każdy jest na inne paliwo. Trzeba wiedzieć, jakiego paliwa potrzebujemy.Oswald Strycki, Projekt Kompas

Spotkanie rozpocznie się o 18:00. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie spektakl improwizowany „Armando”. Więcej o działalności Projektu Kompas w całej Rozmowie na 96 FM.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: