ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Kłopotliwe sąsiedztwo z S3. Łatwiński: popieram mieszkańców

Plastikowy tunel lub ekran dźwiękoszczelny, ale taki, który faktycznie zniweluje hałas dobiegający z wyremontowanej drogi ekspresowej S3. Na co liczyć mogą mieszkańcy wieżowca na osiedlu Pomorskim?

Głos w tej sprawie zabrał radny miejski kończącej się kadencji, a w nowej radny wojewódzki. Kazimierz Łatwiński z Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do słów protestujących mieszkańców, w tym partyjnego kolegi, radnego Jacka Budzińskiego, który domaga się wyższych ekranów w tym miejscu.

Czasami te wyższe ekrany powodują takie odbicia tego hałasu, że nagle może się okazać, że uderzy on w budynek, w którym mieszka Jacek Budziński. Zderzamy się z problemem, gdzie mamy przepisy, obligujące GDDKiA do tego, żeby mieścić się w normach i nie wydatkować nadmiernych sum pieniędzy.Kazimierz Łatwiński

Nim jednak GDDKiA postawi wyższe ekrany, najpierw chce monitorować ruch i hałas w tym miejscu. Zniecierpliwieni mieszkańcy grożą natomiast blokadą drogi.

Jeżeli chodzi o moje osobiste zdanie, ja tutaj z całą sympatią popieram mieszkańców os. Pomorskiego, gdyż mnie się wydaje, że wyższy ekran, daje lepsze zabezpieczenie.Kazimierz Łatwiński

W dyskusjach mieszkańców, które można było przeczytać w mediach społecznościowych, pojawia się także propozycja plastikowego tunelu, który na wysokości mieszkań osiedla Pomorskiego tłumiłby hałas. Więcej o tym na portalu wZielonej.pl. W Rozmowie na 96 FM także podsumowanie kadencji rady miasta z perspektywy Kazimierza Łatwińskiego.

Rozmowa na 96 FM 02.11

Zobacz więcej
Back to top button
X