ROZMOWA NA 96 FM:

Kaziuki otworzą sezon w Ochli

W środę, 4 marca przypada dzień Świętego Kazimierza. W Wilnie rozpoczyna się tradycyjny jarmark odpustowy. W Ochli na Kaziuki musimy jeszcze poczekać.

Wzorowane na wileńskiej tradycji wydarzenie odbędzie się w Muzeum Etnograficznym 29 marca, czyli tydzień przed Niedzielą Palmową. – Ta impreza na stałe weszła w nasz kalendarz – mówi Damian Danak z Muzeum Etnograficznego w Ochli.

My tą imprezą nawiązujemy do tradycji jarmarków kaziukowych w Wilnie. Kresowych tradycji, które w naszym regionie są dość silne. Mamy tutaj wiele osób, które mają korzenie kresowe, wileńskie. Jest to taki jarmark wielkanocny. Oprócz tego, że można kupić palmy, pisanki, wiele ozdób, można wziąć też udział w warsztatach tworzenia palm wileńskich i pisanek metodą batikową.Damian Danak, Muzeum Etnograficzne w Ochli

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, stąd przedstawiciel muzeum zachęca, aby korzystać z komunikacji publicznej lub przyjechać rowerami.

Będziemy mieć darmowe autobusy linii nr 27. Zachęcam też do przyjazdu rowerem. Od jakiegoś czasu mamy ścieżkę pod sam skansen. Jest bezpiecznie i jest to też okazja do ciekawej wycieczki.Damian Danak, Muzeum Etnograficzne w Ochli

Kaziuki w Ochli, przypomnijmy, odbędą się 29 marca. Więcej o wydarzeniu w całej Rozmowie na 96 FM z przedstawicielem Muzeum Etnograficznego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: